Wypełnij wszystkie pola w kalkulatorze kredytu by uzyskać odpowiedź "czy opłaca się konsolidacja kredytów w moim przypadku" i ile wyniesie rata nowego kredytu.


Nosząc się z zamiarem konsolidacji swoich zobowiązań, warto jest skorzystać z funkcjonalnego, sprawdzonego kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, który bez trudu powinniśmy poniżej. Kalkulator kredytowy jest prostym programem, który korzysta z określonej bazy danych. Porównuje on informacje podane w poszczególnych swych polach z danymi, zapisanymi w bazie i na tej podstawie wylicza ratę kredytu konsolidacyjnego. Oprócz tego, kalkulator daje nam odpowiedź na pytanie, ile miesięcznie możemy zaoszczędzić na skonsolidowaniu swoich dotychczasowych zobowiązań finansowych.

Poszczególne pola kalkulatora kredytu konsolidacyjnego dotyczą przede wszystkim sytuacji kredytowej użytkownika. Pierwsze pole kalkulatora to typ zobowiązania finansowego, jakim jest obłożony. Można tu wybrać kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, limit na koncie rozliczeniowo-oszczędnościowym, kredyt mieszkaniowy oraz kartę kredytową. Następne pole dotyczy kwoty kredytu w złotówkach, jaka pozostała kredytobiorcy do spłaty. Musi on podać także oprocentowanie owego kredytu oraz liczbę miesięcy do końca spłaty. Przy każdym zobowiązaniu finansowym użytkownik kalkulatora kredytu konsolidacyjnego musi podać te same informacje. Na koniec, kalkulator poprosi o podanie oprocentowania kredytu konsolidacyjnego w skali roku oraz okresu spłaty kredytu konsolidacyjnego w miesiącach. Uzupełnienie wszystkich informacji jest konieczne po to, aby mechanizm kalkulatora mógł zadziałać poprawnie.