+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  porady
  Gość

  Sposób spłaty kredytu w Euro dobrze jest określić w umowie

  Witam
  Kredytami hipotecznymi zajmuję się już kilka lat. Marża jaka Pani zaoferowano jest średnią marżą jaka banki teraz ustalają przy kredycie w Euro. Czy jest ona korzystna dla pani czy nie, ciężko mi stwierdzić, gdyż na to jaka marżę bank zastosuje przy danym kliencie zależy od wielu czynników tj. wiek, wysokość dochodów i wykonywany zawód, posiadany inny majatek, historia kredytowa itp. Ma Pani racje odnośnie spreedu bankowego, jednakże proszę pamiętać, iż sposób spłaty kredytu dobrze jest określić w umowie, po wypłaceniu kredytu bank naliczy opłatę za aneks do umowy w przypadku zmiany sposobu i waluty spłaty rat. Jeśli chodzi o moment podpisania umowy i wypłaty kredytu, zazwyczaj są to dwa różne dni i tutaj może Pani zyskać lub być stratna na kursie walutowym ( kursy kupna i sprzedaży w kolejnych dniach są różne) Kredyt walutowy moim zdaniem jest korzystny, gdyż Euro wciąż ma wysoki kurs, a biorąc pod uwagę, iż nasz rząd uparcie dąży do wejścia do strefy euro tym samym będzie dązył do obniżenia kursu ( optymalny kurs euro do wejścia w strefę to ok 3,5 zł )
  Przyznam, iż niewiele osób mysli tak ekonomicznie jak Pani. Faktem jest, iż jeśli mieszkanie ma być dla Pani inwestycją to ma Pani generalnie dwa sposoby realizacji tej inwestycji: 1. Mieszkanie kupi Pani za gotówkę i tym samym zamrożi ja pani na kilka lat ( później ewentualnie też można zaciągnąć pożyczkę pod zastaw mieszkania, aczkolwiek oprocentowanie będzie już dużo wyższe), Pani dochodem będzie czynsz z najmu, ktory w dalszej kolejności bedzie pani inwestować w inny sposób.

  2. Mieszkanie kupi Pani w całosci lub cześciowo na kredyt, wtedy czynsz pokryje ratę kredytową. Gotówkę może Pani przeznaczyć na inwestycje np. z gwarantowanym zwrotem kapitału i gwarantowanym zyskiem( który będzie wyższy niż koszt odsetkowy z kredytu) na dłuższy lub krótszy okres. Zysk jaki może Pani wygenerować z inwestycji zależy od Pani podejścia i akceptowalnego ryzyka, czasami są to nawet zwroty rzędzu 60-70% zainwestowanego kapitału. Portfel inwestycji można oczywiście zdywersyfikować celem minimalizacji ryzyka.

  Gotówka zostaje wiec do Pani dyspozycji, a jeśli bedzie Pani chciała to w każdym czasie może Pani spłacić kredyt. Prowizje jakie banki pobierają za wcześniejszą spłatę są różne - czy ta prowizja, którą Pani wspomniała jest prowizją obowiązującą w całym okresie kredytowania czy tylko przez pierwsze kilka lat? Czy dotyczy ona również znacznej nadpłaty kredytu czy nie? Opłaty za wcześnniejszą spłatę można również ominąć w trakcie trwania kredytu, można też wnioskować o odstępstwo o rezygnacje banku z tej opłaty, lub zastrzec sobie stałą opłatę, a nie zgodną z obowiązującą aktualna tabela prowizji i opłat.

  Jeśli byla by Pani zainteresowana ewentualnym wyszukaniem korzystnego kredytu dla Pani, wskazaniem sposobow inwestycji lub miał więcej pytań prosze o kontakt mailowy
  Pozdrawiam Marta 2. #2
  Member
  Dołączył
  Oct 2013
  Posty
  34
  testowy text
  Myślę że bez tego ani rusz. Dziś na każdym miejscu czekają na nas przekręty...Bez umowy nie ma co pchać sie w zobowiązania.

Podobne wątki

 1. Symulacja raty dla kredytu w euro
  By Niezarejestrowany in forum Kredyt w EURO - Forum
  Odpowiedzi: 3
  Ostatni post / autor: 21-07-2015, 17:17
 2. warunki kredytu w euro - raz jeszcze
  By Niezarejestrowany in forum Kredyt w EURO - Forum
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 23-08-2011, 22:47
 3. Czas oczekiwania kredytu w EURO?
  By Niezarejestrowany in forum Kredyt w EURO - Forum
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 23-08-2011, 22:40
 4. Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 23-08-2011, 22:28
 5. RnS przy umowie na czas określony ponizej 12 miesiecy
  By Niezarejestrowany in forum Mieszkanie dla Młodych - Forum
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 19-08-2011, 15:30

Internauci trafili na tą stronę szukając:

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Możesz zakładać nowe tematy
 • Możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •