MDM problem ze schowkiem
Witam, mam problem z kredytem z MDM na mieszkanie z rynku wtórnego. Miałem zarezerwowane środki w MDM i już byłem zaproszony na podpisanie umowy kredytowej, jednak analityk banku PKO BP dopatrzył się w księdze wieczystej kupowanej nieruchomości i umowie przedwstępnej pomieszczenia o nazwie „schowek”. Wg analityka może być to podstawa do niewypłacenia środków MDM przez BGK. Analityk domagał się wykreślenia z księgi wieczystej tego pomieszczenia, co o ile w ogóle możliwe, może zająć do 3 miesięcy.
W spisie pomieszczeń niezaliczanych w MDM do powierzchni użytkowej jest faktycznie pozycja „schowka w ścianie”, jednak schowek w nabywanym przeze mnie mieszkaniu, na „szkicu lokalu mieszkalnego” wykonanego przez rzeczoznawcę, który otrzymałem od administracji budynku, jest połączony z metrażem pokoju (wymieniony jako: pokój + schowek - 10,3 m2) i zaliczony do powierzchni użytkowej. Dostałem nawet zaświadczenie od wspólnoty mieszkaniowej, że schowek jest powierzchnią użytkową i służy jako „spiżarnia”, jednak to nie przekonało banku i odrzucił wniosek.
Czy jest jakieś inne wyjście w tej sytuacji? Starać się o kredyt w innym banku? Czy faktycznie może być problem z wypłatą środków MDM przez BGK niezależnie od banku? I czy ewentualnie czy mogę zmienić wartość mieszkania i dopłaty, pomniejajac je o schowek w ramach jednego wniosku i środków które mam zarezerwowane na dany rok , czy muszę zrobić od nowa rezerwując ewentualnie środki na przyszły rok?