+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1
  barti
  Gość

  Zdolność kredytowa - czy ją posiadam ??

  Witajcie, zalogowałem się na tym forum, ponieważ liczę na Waszą pomoc w zakresie oszacowania zdolności kredytowej dla mojej osoby, a po postach na forum widać, że są tu sami specjaliści, którzy mogą pomóc.

  No więc moja sytuacja wygląda tak, że nie mam jeszcze dokładnie w 100% sprecyzowanej oferty mieszkania, które chcę kupić, dlatego rozważam dwie możliwości o których poniżej.

  1)

  Wysokość kredytu - 240.000 PLN
  Wartość nieruchomości / wkład własny - 220.000PLN / brak
  Rynek pierwotny/rynek wtórny - pierwotny
  Rodzaj nieruchomości - mieszkanie
  Stan zaawansowania inwestycji - developerski
  Waluta kredytu - ?
  Pożądana długość okresu kredytowania - 20/25 lat
  Łączna liczba osób w gospodarstwie domowym - 1  Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc w obliczeniu zdolności kredytowej, oraz pomocy w rozważeniu najlepszej waluty kredytu, bo mówię szczerze, że nie jestem biegły jeżeli chodzi o aktualny trend w zakresie przewalutowywania kredytu.

  Dodatkowo chcę jeszcze zaznaczyć, że mój wiek to 20 lat, bo wiem, że to w niektórych bankach może być dodatkowy problem.

  Czekam z niecierpliwością na Wasze odpowiedzi. 2. #2
  lifo
  Gość
  Z takich wstępnych informacji, które podałeś, duże znaczenie ma waluta kredytu, bo łatwiej jest uzyskać w PLN niż w walucie obcej (w CHF nie chcą dawać w ogóle więc odstraszają wysoką marżą, w Euro dają ale liczą zdolność ostrzej).

  Druga sprawa i to najważniejsza - skoro nigdy nie miałeś żadnego kredytu, nie masz historii, to wydaje mi się, że warto na szybko ubiegać się o jakąś kartę kredytową z niewielkim limitem nawet 500-1000 zł i szybko z niej skorzystać, spłacić - tak żeby już bank widział posiadanie przez Ciebie jakiegoś produktu, z którego korzystasz i w terminie spłacasz. Co prawda nie wiem czy w hipotece aż tak na to patrzą, w kredycie gotówkowym na pewno byłoby to na Twój plus.

 3. #3
  robert
  Gość
  Zdolność kredytowa w PLN. Nie ma konieczności brania na szybko produktu kredytowego, żeby robić sobie historię.

 4. #4
  barti
  Gość
  Czyli, że mam zdolność kredytową w naszej walucie, tak? W takim razie, co zyskałbym biorąc np. kredyt we frankach szwajcarskich lata temu, bo wiadomo, co teraz się z tą walutą dzieje lub np. w euro?

  Interesuje mnie jeszcze jedna kwestia - w jakim więc banku powinienem pytać o taki kredyt, gdyż moim głównym bankiem jest Alior .. W każdym razie na jaki okres spłaty kredytu mógłbym liczyć przy możliwości miesięcznej spłaty w wysokości 1200PLN.

 5. #5
  lifo
  Gość
  Parę lat temu, różnica między ratą we franku a w pln była naprawdę kolosalna. Teraz faktycznie frank poszybował niesamowicie, ale prawda jest taka, że przez 2-3 lata spłacania, oszczędności wynikające z posiadania kredytu we frankach były ogromne, pytanie czy ktoś tą różnicę wydawał na konsumpcję, czy odkładał. Pewnie to pierwsze, i teraz tak boli ten wzrost ceny franka. Inny problem to wzrost automatyczny wielkości kredytu walutowego, ale myślę że sytuacja szwajcarskiej waluty unormuje się, i wtedy będzie można myśleć o przewalutowaniu.

 6. #6
  marekk
  Gość
  testowy text
  Jeśli chciałbyś, aby profesjonalnie wyliczono Ci zdolność i na dodatek wybrano dla Ciebie najlepszy bank do zaciągnięcia kredytu zgłoś się do biura TRAFNIE INWESTUJ. Zadzwoń, napisz maila, lub umów się na spotkanie. Wszystko całkowicie bezpłatnie, a fachowa pomoc gwarantowana!

Internauci trafili na tą stronę szukając:

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Możesz zakładać nowe tematy
 • Możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •