Dowiedz się szybko ile wynosi Twoja hipoteczna zdolność kredytowa, wykorzystaj nasz Kalkulator Online i oblicz jak duży kredyt możesz dostać w banku.
We wszystkich bankach w Polsce przy zaciąganiu jakiegokolwiek kredytu, niezależnie od tego, czy będzie to kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na zakup nieruchomości, czy też kredyt na samochód i inny cel konsumpcyjny, zawsze sprawdzana jest zdolność hipoteczna przyszłego kredytobiorcy.

Na podstawie zdolności kredytowej i pożądanego przez kredytobiorcę okresu spłaty kredytu bank określa, jak wysoki kredyt może udzielić i czy w ogóle może wydać klientowi pozytywną decyzję kredytową. Niejednokrotnie w bankach za proces analizy zdolności kredytowej klienta należy zapłacić. Można jednak skutecznie ustrzec się tych kosztów, udając się do banku już po wyliczeniu zdolności kredytowej. Oczywiście, bank może zastosować nieco inne kryteria szacowania zdolności kredytowej, ale generalne wyliczenia powinny pokrywać się ze sobą. Nie trzeba posiadać wiedzy ekonomicznej czy bankowej, aby wyliczyć dla siebie czy swoich znajomych i przyjaciół zdolność kredytową. Można przecież posłużyć się funkcjonalnym kalkulatorem online zdolności kredytowej, jaki bez większych problemów można znaleźć poniżej.


Dobry, sprawdzony kalkulator do obliczania zdolności kredytowej da nam odpowiedź na pytanie, czy mamy szansę otrzymać kredyt w danym banku o pożądanej wysokości. Kalkulator wymaga od klienta podania wielu parametrów, dotyczących jego sytuacji finansowej, m.in. należy określić miesięczny dochód gospodarstwa domowego, miesięczne raty innych kredytów i obciążeń ubezpieczeniowych, miesięczne wydatki na utrzymanie mieszkania oraz liczbę osób w gospodarstwie domowym.
Oczywiście są to szacunkowe wyniki, gdyż każdy bank ma swoje algorytmy obliczania zdolności kredytowej.